Güdül Çıkarması  
Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı beraberindeki CHP Heyeti Ankara Güdül ilçesindeki esnafın, çiftçilerin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları yerinde ziyaret ederek, sıkıntılarını kendi ağızlarından dinledi.
07.10.2020
194
Yazı Boyutu: A- A+

Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı beraberindeki CHP Heyeti Ankara Güdül ilçesindeki esnafın, çiftçilerin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları yerinde ziyaret ederek, sıkıntılarını kendi ağızlarından dinledi.

Güdül İlçe Başkanı Ömer Güney’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete PM üyesi Semra Dinçer, İl Başkan Yardımcıları Deniz Çakır, Caner Canönde, Ali Rıza Çalış, Aysun Palalı Köktaş, Atilla Ilıman, Kemal Kaplan, Önder Karaulus, Nurullah Ünsal, Ozan Ergün Doğan, Yalçın Gündüz, Gonca Aytaş İl Meclis Üyeleri, İl Disiplin Kurulu Üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları da katıldı.

CHP Heyeti ilk olarak Güdül Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Heyet daha sonra çarşı esnaflarını ve pazarcıları ziyaret ederek sorunları yerinde dinledi. Geleneksel yöntemlerle yapılan Güdül Leblebisinin belki de son temsilcileri ile bir araya gelindi. Ardından CHP heyeti Boyalı Köyü’nü (Mahallesi) ziyaret etti. Boyalı Köyü (Mahallesi) Muhtarı Bahriye Süer geniş katılımlı bir organizasyon ile heyeti bir araya getirdi ve burada köyün durumu hakkında bilgi alındı, istek ve talepleri dinlendi. Burada kadınların yaptığı konserve, reçel vb ürünleri de yerinde görüldü. Buradaki çocukların internet ve telefonların çekmemesi, çocukların tablet, bilgisayar gibi ihtiyaçlarını karşılayamadıkları dile getirildi. Burada pandemi nedeniyle Ankara’dan Güdül’e gelen üniversite mezunu bir genç (Şeyma) bu öğrencilere muhtarlık binasında eğitim veriyor.

Tahtacı Örencik Köyü’ndeki muhtar, dernek başkanı ve yerel halk ile bir araya gelerek sohbet eden, dertlerini ilk ağızdan dinleyen CHP Heyeti burada yöreye ait kapama ocaklarını da yerinde ziyaret etti.

Güdül ilçesine yapılan ziyaret sonrası açıklama yapan İl Başkanı Akıllı, toplumun her kesimi ile görüşeceklerini, sorunlarını bizzat yaşayan kişilerden yüz yüze dinleyerek parti olarak çözümlerini anlatmaya devam edeceklerini belirtti. Ve şöyle dedi: "Ankara’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi Güdül ilçemizde de, esnafımız, çiftçilerimiz, yerel halk kısaca tüm vatandaşımız çok zor durumda, hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Bu konu öncelikli bir sorundur ve ihmal edilmemelidir. Bizler vatandaşımızın yaşadığı bu sorunları yerinde görmek ve bizzat kendilerinden dinlemek için bugün yanlarındaydık, yarın da yanlarında olacağız. CHP olarak onlara bizim iktidarımızda çözümlerimizi anlattık. İktidara geldiğimizde halkımızın desteği ve yetkilendirmesi ile vatandaşa derman olacağız, CHP iktidarında belirttiğimiz çözümlerin hepsini tek tek uygulayacağız."