Ankara Tabip Odası Ziyareti  
İl Başkanımız Sayın Av.Ali Hikmet Akıllı, Sivil Toplum ve Meslek Örgütlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr.Atila Ilıman, Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Gökhan Urun ile birlikte Ankara Tabip Odasını ziyaret ettik.
02.06.2020
403
Yazı Boyutu: A- A+

İl Başkanımız Sayın Av.Ali Hikmet Akıllı, Sivil Toplum ve Meslek Örgütlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr.Atila Ilıman, Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Gökhan Urun ile birlikte Ankara Tabip Odasını ziyaret ettik.Ziyarette heyetimizi Tabip odası başkanı sayın Prof.Dr.Vedat Bulut  ve Yönetim Kurulu karşıladı.

Ziyaretimizde öncelikle Çin’de çıkarak Ülkemizi de içine alan Covid-19 Pandemisiyle mücadelede en ön safta büyük bir özveri ile çalışan, bu mücadele sırasında hayatlarını ortaya koyan tüm sağlık çalışanlarımızı takdir ettiğimizi ifade ederek teşekkürlerimizi ilettik. Sağlık çalışanlarımızın bu mücadelesinin değerinin bilinmesini ve haklarının ödenmesinin takipçisi olacağımızı belirttik.

Covid-19 mücadelesi, pandemi sürecinin yönetilmesi, bu güne kadar yapılanlar ve bundan sonraki süreçlerle ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Bu amaçla yapılacak her türlü çalışmayı takdirle karşıladığımızı ve destek olacağımızı ifade ettik.

Ayrıca halkın sağlıklı su içme hakkı, temiz gıda hakkı, gençlerimizle ilgili, kadınlarımızla ilgili, çevreyle ilgili yapılabilecek çalışmalar ve projelerle ilgili görüşlerimizi paylaştık. Halkın sağlığıyla ilgili olarak yerel yönetimler düzeyinde de yapılabilecek her türlü çalışamaya ve projelere desteğimizi bildirdik.

Son günlerde meslek örgütlerinin parçalanması ve etkisizleştirilmesi çabalarıyla ilgili gelişmeleri paylaştık.

Ankara İl Örgütü olarak sağlıklı bir toplum, sağlıklı bir kent için önümüzdeki dönemde de meslek örgütü olarak Ankara Tabip Odası ile sağlık alanında yapılabilecek işbirliği  ile geliştirilecek projelerde destek olacağımızı ve birlikte olacağımızı ifade ettik.