Ankara Mimarlar Odası Ziyareti  
İl Başkanımız Sayın Av.Ali Hikmet Akıllı, Sivil Toplum ve Meslek Örgütlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr.Atila Ilıman, Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Gökhan Urun ile birlikte Mimarlar odası Ankara şubesini ziyaret ettik.
29.05.2020
574
Yazı Boyutu: A- A+

İl Başkanımız Sayın Av.Ali Hikmet Akıllı, Sivil Toplum ve Meslek Örgütlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr.Atila Ilıman, Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Gökhan Urun ile birlikte Mimarlar odası Ankara şubesini ziyaret ettik. Ziyarette heyetimizi Mimarlar odası başkanı sayın Tezcan Karakuş Candan ve yönetim kurulu karşıladı.

Kentimize dair konuların konuşulduğu ziyarette Cumhuriyetimizin başkentinin tarihine, kültürüne sahip çıkan bir kentleşme modeli ve sağlıklı bir kentleşmenin önemi paylaşıldı. Cumhuriyetimizin değerlerinin, mirasının yok edilmesine neden olabilecek yapılaşma ve rantın önlenmesine yönelik çabalar paylaşıldı. Kent mirasımızın korunması,ranta dayalı değil insanı önceleyen bir yapılaşmanın gerekliliğini konuşuldu.Başkentimizin tarihi miraslarından İtfaiye meydanı ile ilgili uygulanmak istenen ve bütüncül olarak Ulus tarihi mirasımızın dönüşümüne neden olabilecek proje, bölge esnafın talepleri konuşuldu. Sakıncaları paylaşıldı.

Kente dair planlamaların yapılması sırasında meslek örgütlerinin sürece dahil edilmediği,işbirliği yapılmadığı ve komisyonlara dahil edilmeyerek etkisizleştirilmek istendiği ifade edildi. Meslek örgütlerinin oluşumuyla ilgili kanun değişiklikleriyle istenen nitelikte örgütlenmeler yaratılmak istendiği bildirildi.

Ziyaretimizin son bölümünde İl Örgütü olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada kentimizin tarihine, kültürüne ve mirasına sahip çıkarak insanı önceleyen bir kentleşme için Mimarlar Odasıyla dayanışma içinde olup, kent mücadelesine destek olacağımızı ifade ettik.