Ankara Çubuk’da CHP’den Gövde Gösterisi  
İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı önderliğindeki heyet Çubuk İlçesinde halkın nabzını tuttu. CHP heyeti Çubuk ilçesinde çarşı esnafının ve pazar esnafının sorunlarını yerinde dinledi, kendi çözümlerini aktardı. Esnaf ve Sanatkarlar Derneği, Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası Ziraat Odası’nı ziyaret eden CHP Heyeti daha sonra Oymiğde köyü, Demirci köyü, Sarısu köyü, Kösrelik köyünde yerel halk ile bir araya geldi.
16.10.2020
229
Yazı Boyutu: A- A+

İl Başkanı Av. Ali Hikmet  Akıllı önderliğindeki heyet Çubuk İlçesinde halkın nabzını tuttu. CHP heyeti Çubuk ilçesinde çarşı esnafının ve pazar esnafının sorunlarını yerinde dinledi, kendi çözümlerini aktardı. Esnaf ve Sanatkarlar Derneği, Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası Ziraat Odası’nı ziyaret eden CHP Heyeti daha sonra Oymiğde köyü, Demirci köyü, Sarısu köyü, Kösrelik köyünde yerel halk ile bir araya geldi.

 

Geniş katılımlı gerçekleştirilen bu saha çalışmasında İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’ya CHP Parti Meclisi üyeleri Aylin Yaman ve Semra Dinçer, Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara İl Başkan Yardımcıları Veli Şahin, Gökhan Urun, Aysun Palalı Köktaş, Emre Gümüş, Ozan Ergün Doğan, Caner Canönde, Rabia Karakaya, Deniz Çakır, Ali Rıza Çalış, Atilla Ilıman, Önder Karaulus, Kemal Kaplan, Adem Kaleli, Murat Coşkun, Aycan Demir, İl Disiplin Kurulu üyesi Naki Yücel, Çubuk İlçe Başkanı Vural Çokçan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri Servet Akman, Serdar Kendir, İl Gençlik Kolları Başkanı Tolga Turgut, İl Kadın Kolları ve Ataşehir Kadın Kolları yönetiminden Ferda Alıntaş eşlik etti.

 

CHP Heyetinin Çubuk ilçesinde gerçekleştirdiği yüz yüze ziyaretlerde genç işsizlik, yol ve suya ulaşım konularının halkın en önemli sorunlarından olduğu görüldü. Yapılan ziyaretlerde pazarcı esnafı ise halk pazarının yerleşim yeri konusunda sorunları olduğunu, pazarın 3-4 alana bölünmüş olması vatandaşın pazarda ulaşımını zorlaştırdığından birçok tezgaha vatandaşın uğrayamadan gittiğinden işlerinin iyi olmadığını anlatarak acil çözüm taleplerini dile getirdiler.

 

Ziyaret sonrası heyet adına açıklama yapan İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, ziyaret ettikleri köylerin çıkan kanunlarla 9 yıl önce mahalle olduğunu ama sonrasında buralarda yol, kanalizasyon ya da temiz içme suyu sorunlarının dahi çözülmediği hatırlatarak, “Köylülerin su ihtiyacı var. Tarımsal sulama sorunu çözülmemiş. Zemin suyu da fazla ama işletme sorunları mevcut. Baraj etrafında olan köylerde bile bu sorunu gördük. Barajlarda su azalınca özellikle besicilikle uğraşanlar kaderine bırakılmış” dedi.

 

Başkent Ankara’nın ilçelerinin yıllardır ihmal edildiği, yatırım ve hizmetten yeterli payı almadığı ve çözülmemiş sorunlar yumağı ile baş başa bırakıldığını belirten Akıllı, MEB’in uyguladığı EBA eğitim modeli ile ilgili sorunlara da değinerek, “Köylerde internet yok. Telefon dahi çekmiyor. Eğer bu sorunların çözümü için gerçekçi ve kalıcı çözüm üretilemediği takdirde 2020-2021 eğitim yılı bu bölgelerde öğrenciler için kayıp olacak gibi gözüküyor” dedi.